עשרה מקומות שחייבים לראות בברלין

1. שער ברדנבורג

אחד מסמליה החשובים של העיר ברלין הוא כמובן שער הניצחון, המתנשא לגובה של 26 מטרים וממוקם בכיכר פריז. שער הניצחון המרשים הוקם בשנת 1788 ומאז משמש כסמל לשלטון ולגדולתה של ברלין. השער כולל 12 עמודים ועל גגו ניצב פסל של מרכבה המובלת ע"י ארבעה סוסים ואלת הניצחון, ניקה, רוכבת עליה. 

 

2. ארמון שרלוטנבורג

"שלוס שרלוטנבורג" הוא הארמון בגדול ביותר בברלין. הוא נבנה בשלהי המאה ה-16 לבקשה של סופי שארלוטה, רעייתי של פרידריך הראשון, מלך פרוסיה, שאף קרא לארמון על שמה לאחר מותה. הארמון הורחב מספר פעמים ואף נבנו בחצרו גנים מרהיבים, הפתוחים לציבור הרחב.

 

3. רחוב קו-דאם

ה"שאנז אליזה" של ברלין. קו-דאם הוא הרחוב המפורסם ביותר בברלין וליבה הפועם של העיר. הרחוב עמוס בחנויות מותגים ואתרים מרתקים. מומלץ לסייר בקו-דאם ולבקר בחנות ה- KaDeWe המפורסמת, בשוק הידוע, במרכז הקניות אירופה סנטר, בקפה קרנצלר המפורסם ובכנסיית קייזר וויליאמס.

 

4. גן החיות של ברלין

אחת האטרקציות המרכזיות של ברלין. מדובר באחד מגני החיות העתיקים והגדולים בעולם. הוא נוסד בשנת 1844 והיה הראשון בגרמניה. המלך פרידריך הרביעי רכש את החיות הראשונות בגן. מדובר בגן החיות המתויר ביותר באירופה, עם כשלושה מיליון מבקרים בשנה.

 

5. חומת ברלין

אולי האתר המזוהה ביותר עם ברלין. החומה המבוצרת שחצצה בין מזרח למערב במשך שלושה עשורים, נפלה ב-1989 אך עדיין ניתן לראות קטעים בודדים מ-155 הק"מ שלה. השריד הארוך ביותר נמתח על פני 1.3 ק"מ, המכונה "גלריית הצד המזרחי". החומה האפורה נצבעה בצבעים עזים, ובאופן סמלי הוא נחשב לעדות חיה לתחייתה של ברלין השלמה לאחר נפילת החומה.

6. צ'ק פוינט צ'ארלי

עוד סמל מתקופת המלחמה הקרה הוא מעבר הגבול בין ברלין המערבית לברלין המזרחית, שהיה אחד האתרים החשובים והמוכרים בתקופת המלחמה. לאחר נפילת החומה הפך מעבר הגבול לאתר תיירות פופולרי וניתן למצוא שם דוכני מזכרות רבים ושחקנים לבושים במדי שוטרים איתם ניתן להצטלם.

 

7. הרייכסטאג

בניין הרייכסטאג, מקום מושבו של הפרלמנט הגרמני, הבונדסטאג, נחשב לאחד האתרים היפים והמתוירים בברלין. המבנה המרשים נחנך רשמית בשנת 1894 לאחר שבנייתו נמשכה כעשר שנים. בחזיתו של הרייכסטאג מדשאות מטופחות ומאחוריו זורם נהר השפרה.

 

8. סוני סנטר

מרכז סוני מוגדר כ"ענק הזכוכית והפלדה" בשל אלפי טונות הברזל והזכוכית שהושקעו בבנייתו, ובזכות מראו המפלצתי והחדשני. בניית המתחם עלתה לא פחות מ-750 מיליון יורו. כיום מרכז סוני, הממוקם בכיכר פוטסדאם, נחשב לאחד המרכזיים המסחריים הגדולים באירופה. ב-130 אלף מ"ר ניתן למצוא בין היתר מתחם קולנוע IMAX, בתי מלון, מוזיאונים, בנייני משרדים, חנויות רבות ועוד, כמו גם מסכי ענק דוגמת אלו שבטיימס סקוור בניו-יורק, שם מוקרנים אירועים גדולים מרחבי העולם.

 

9. אי המוזיאונים

חובבי התרבות חייבים לבקר באי המוזיאונים הנמצא על נהר השפרה. האי מכונה כך בזכות מספר המוזיאונים הרב עליו, ובשל חשיבותם הארכיטקטונית של המבנים, האי הוכרז לאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו בשנת 1999. בין המוזיאונים שבאי ניתן למצוא את המוזיאון הישן, שהיה המוזיאון הראשון בברלין, והמוזיאון החדש המציג אמנות מצרית עתיקה. במוזיאון בודה ניתן להתרשם מפסלים מתקופת הרנסאנס ומאמנות ביזנטית. כדאי לבקר גם בגלריה הלאומית הישנה, במוזיאון פרגמון המפורסם ובברלינר דום- הקתדרלה של ברלין.

10. אנדרטת השואה

בצידה המזרחי של ברלין, קרוב לשער ברדנבורג ומול בניין השגרירות האמריקאית, נמצא אתר הזיכרון לזכר יהודי אירופה שנרצחו במלחמת העולם השנייה, המוכרת לנו יותר בשם "אנדרטת השואה". 2,711 מצבות בטון המדמות בית עלמין גדול, מוצבות במקום בו שכן משרדו של הצורר אדולף היטלר. מאות אלפי אנשים חולפים מדי יום על פני האנדרטה המפלצתית. ניתן לרדת גם למרכז המידע התת-קרקעי, שם נמצאת תערוכה בנושא השואה ושמות כל הקורבנות הידועים, לפי מידע שנמסר מיד ושם. חובה לבקר.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
smartair-blog-logo.png