מוזיאונים בפריז: איפה כדאי לבקר?

הלובר

מוזיאון הלובר הוא הגדול והחשוב ביותר בצרפת ונחשב לסמל התרבותי של פריז. מיליוני תיירים בשנה מציפים את ארבע קומות המוזיאון, המחולק לשלושה אגפים ומציג למעלה מ-35 אלף יצירות אמנות המחולקות לנושאים שונים ומגוונים, מציורים של גדולי הציירים בהיסטוריה, ועד פריטים ממצרים ויוון העתיקות. גולת הכותרת הוא כמובן הציור המפורסם ביותר בעולם- המונה ליזה של דה וינצ'י. מומלץ לפנות יום שלם לשיטוט במוזיאון, וסביר להניח שגם אז לא תספיקו לראות את כל היצירות. כדאי לקחת מפה ולסמן את היצירות המעניינות אתכם ואת מיקומן, על מנת שלא תלכו לאיבוד במבוך התרבותי הענק.

מחיר: 12 יורו למבוגר, ילדים עד גיל 18 חינם.

 

מוזיאון פיקאסו

המוזיאון המפאר את חייו של הצייר הספרדי המפורסם, פאבלו פיקאסו, ממוקם בלב האזור העתיק של פריז ברובע המארה. הוא נחנך בשנת 1985 בתוך בניין עתיק מהמאה ה-17, ושופץ באוקטובר 2014 בעלות של כ-30 מיליון יורו. המוזיאון מציג את מיטב היצירות של הצייר הספרדי, ובסך הכל למעלה מ-3,000 יצירות אמנות שונות של פיקאסו, כולל ציורים, רישומים, פסלים ויצירות קרמיקה.

מחיר: 11 יורו למבוגר, ילדים עד גיל 18 חינם.

 

מוזיאון ד'אורסיי

המוזיאון האמנות ד'אורסיי הוא אחד החשובים והמפוארים ביותר בפריז, ומציג את המיטב יצירות הנטורליזם, האימפרסיוניזם, הריאליזם, הפוסט-אימפריוניזם ועוד, ויש בו אוסף מרשים של יצירות שנוצרו בין השנים 1848 ל-1914. בין האמנים הנודעים שיצירותיהם מוצגים לראווה במוזיאון ניתן למצוא את ואן-גוך, מאנה, מונה, רנואר, טולוז לוטרק, גוגן קורבה ועוד.

מחיר: 9-12 יורו למבוגר, ילדים עד גיל 18 חינם.

 

מוזיאון רודן

אוגוסט רודן הצרפתי נחשב לאחד מגדולי הפסלים בכל הזמנים, שהתפרסם בזכות פסלים כמו "שערי הגיהנום", "הנשיקה" וכמובן- "האדם החושב". במוזיאון על שמו ניתן למצוא את מרבית יצירותיו של הפסל, כמו גם מגוון ציורים של אמנים כמו ואן גוך, מונה ורנואר. חלק מהפסלים מוצבים בגינות הפסטורליות העוטפות את המוזיאון, מה שהופך סיור בו למרענן וקליל יותר מסיורים במוזיאונים דחוסים וסגורים.

מחיר: 9-12 יורו למבוגר. ילדים עד גיל 18 חינם.

 

מוזיאון דלקרואה

מוזיאון הממוקם ברובע השישי ומפאר את חייו של האמן הנונ-קונפורמיסט, דלקרואה, שהתגורר באותו מקום בדיוק באמצע המאה ה-19. בתקופתו דלקרואה פרץ את הגבולות והציג ברחובות פריז סגנון רומנטי וחדשני, שונה לחלוטין מן הסגנון הניאו-קלאסי של אותה תקופה. הוא הביא ממסעותיו בצפון אפריקה סגנון אקזוטי, צעקני ונועז יותר. גן המוזיאון נחשב לאחד המקומות הרומנטיים ביותר בפריז.

מחיר: 7 יורו.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
smartair-blog-logo.png